SON EKLENEN YAZILARIM

İTTİHAD İSTERİM

mahmut selçuk

İTTİHAD   İSTERİM

İttihad isterim ama boş lafla, türküyle, şarkıyla, halayla, kahve köşesinde, sokak başında, parklarda  değil. Vatan için, bayrak için, millet için, istikbal için ittihad. Devletin her zerresi için ittihad isterim. Bir olup diri olup güçlü olmak için ittihad isterim.  Selçuklu, Osmanlı ile binlerce yıl bu topraklarda hüküm sürmüş ecdad için itttihad,  sinsi haçlı, iç ve dış hainlerin sinsi emellerini yıkmak için ittihad isterim.

Biz sonsuz kırların bozkırların yavuz yiğitleri. Levent olduk aktık denizlerde , atak olduk aştık dağları, akıncı olduk yıktık düşman kalelerini, Mehmetçik olduk titrettik zulmün  efendilerini.  Mazlumun yanında umudun ışığı olduk. Ahını bırakmadık yiğitlerin, şehitlerin. Dalgalanan Şanlı Türk Bayrağın al rengini unutmadık hiç. Doğrunun ve hakkın yanında olduk her daim. Asla pes etmedi, zalime teslim etmedi mazlumu bu yüce millet.  Peygamber efendimizin kutlu ordusu mahşer gününe kadar hüküm sürecek bu yer yüzünde ve ne mutlu ki; böyle bir ecdadın asil şanlı neferleri olma şerefi var yüreklerimizde.

Suriye’de Urumçi’de,  Filistin’de Mısır’da hep doğruları söyledik. “One minute “ diyen  “Dünya beşten büyük” diyen bizdik ve suskun çoğunluğun haykıran sesi olduk. Diriliş başlamasın diye kendini yırtan dış güçler hainlikte  sınır tanımadılar. Onlar hesap yaptılar, Allah bozdu.  Allah son kaleyi yalnız bırakmadı hiç, muhafaza etti. Bab’ta,  Cizre’de, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde, Hakkari’de ufka bakan gözler biziz, mazlumun umudu biziz.  Sakın bize nasıl diye sormayın.

 “Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır.

Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır”

 Şuna tüm kalbimle inanıyorum bu devlet bu kutlu millet asla birligimizi ve dirliğimizi bozacak hain planlara, oyunlara gelmeyecek ittihad yani birlik içinde tüm düşmanlara karşı çelik bir duvar gibi yükselecek ve bu mücadeleden başarılı çıkacaktır. 7 den 77 ye vatan için atan yürekler oldukça hiçbir silah bizi ne sindirecek nede yolumuzdan döndürebilecektir. Buna tüm kalbimle inanıyorum, sizde inanın.

Descargar musica